Facebook

Najpiękniejsze palmy nagrodzone

W piątek 13 kwietnia 2018 r. w świetlicy w Brzuzem  miało miejsce podsumowanie  IX gminnego konkursu palm wielkanocnych, który odbył się w Niedzielę Palmową w kościele w Ostrowitem. Celem realizowanego projektu jest propagowanie oraz umacnianie więzi z tradycją i kulturą, związku z religią i obrzędami świątecznymi oraz rozbudzanie poczucia piękna i estetyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Prace oceniano według ustalonych kryteriów, uwzględniając m.in.: technikę i sposób wykonania, ilość kwiatów oraz elementów zdobniczych, naturalność materiałów. W trakcie spotkania wójt Jan Koprowski oraz członkowie komisji konkursowej wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody.

W kategorii przedszkoli komisja przyznała pierwsze miejsce dla przedszkolaków z Ostrowitego, drugie miejsce ex aequo dla dzieci z Radzynka (3 i 4 -latki), Trąbina i Ugoszcza.
Wśród uczniów szkół podstawowych nagrody za pierwsze miejsce ex aequo otrzymali: klasa VI z Ugoszcza, uczennice klas V i VI – Natalia Kalich, Małgorzata Becmer, Monika Kalich, Agnieszka Lipińska i Julia Zielińska z Trąbina oraz Krystian Krupecki z klasy V z Ugoszcza. Drugie miejsca ex aequo zdobyli: klasa II i V z Trąbina, klasa IV z Ugoszcza, klasa I z Ostrowitego oraz klasy I-III z Radzynka, a także Oliwia Brzezicka z klasy I z Ostrowitego, Aneta Argalska z klasy VI z Ugoszcza, Wiktoria Łukaszewska i Natalia Głowacka z klasy VII z Trąbina oraz Klaudia Forembska, Kacper Kwiatkowski, Łukasz Predenkiewicz, Wiktor Boniecki i Martyna Tomaszewska z klasy VII z Ostrowitego. Trzecie miejsce przyznano palmie Kingi Zielińskiej, Eweliny Agatowskiej i Natalii Kuczbańskiej z klasy VII z Ugoszcza. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla klasy I, III i IV z Trąbina , klasie III z Ostrowitego i Anastazji Wiśniewskiej z klasy VI z Ugoszcza.
W kategorii osób dorosłych, kół gospodyń i sołectw przyznano sześć pierwszych miejsc: dla Parafii św. Stanisława Kostki w Ostrowitem, Koła Miłośniczek Rękodzieła Artystycznego „Kleszczynki”, KGW Ostrowite  Kolonia i Sołectwa Ostrowite, Sołectwa Gulbiny, Sołectwa Radzynek oraz dla Marzeny Gęsickiej i Małgorzaty Malinowskiej z Sołectwa Trąbin.
Nagrody specjalne otrzymały sołectwa Łączonek i Trąbin Rumunki oraz koła gospodyń z Żałego, Trąbina Wsi i Przyrowy-Mościsk.
W organizację tegorocznego konkursu aktywnie włączyła się Parafia św. Stanisława Kostki, sołectwa, organizacje pozarządowe oraz jednostki organizacyjne gminy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w tym wyjątkowym w powiecie rypińskim i regionie konkursie.

 

image
Start > Strona główna > Najpiękniejsze palmy nagrodzone
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości