Facebook

II Triathlon Brzuze

W sobotę 1 lipca 2017 r. w Trąbinie odbył się ogólnopolski Triathlon Brzuze 2017. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji dzieci i młodzieży z naszych, gminnych szkół
w duathlonie, w skład którego wchodzi jazda na rowerze oraz bieg. O godz. 15:00 nad jeziorem Trąbin do udziału w turnieju stanęło 35 profesjonalnych oraz amatorskich triathlonistów. Pierwszą konkurencją, z którą zmierzyli się z zawodnicy było pływanie na dystansie 750 metrów, następnie przejazd rowerem 20-kilometrwej trasy i bieg na 5 km. Trasa rowerowa przebiegała po malowniczych terenach Trąbina i Trąbina Rumunek oraz Szczutowa, a trasa biegowa, z osławionym podbiegiem, do Dobrego.

Zwycięzcami triathlonu zostali:

1. Paweł Czajkowski - BCT Team Gdynia
2. Kuba Bonikowski - Grudziądz
3. Jacek Gniot - Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA

Wśród kobiet na podium stanęły:


1. Aneta Turalska - Biegaj z Dymkiem (pozycja 4 ogólnej klasyfikacji)
2. Daria Bunk - Grudziądz (miejsce 7 w ogólnej klasyfikacji)
3. Magdalena Czajkowska - BCT Team Gdynia (14 lokata w ogólnej klasyfikacji)

W rywalizacji wzięli udział również dwaj mieszkańcy gminy Brzuze: Piotr Piotrowski z Łączonka, zawodnik Pojezierza Brzuze oraz startujący po raz pierwszy, Mieczysław Zabłocki z Żałego. Wsparcia finansowego udzielił klubowi Urząd  Marszałkowski w Toruniu oraz Gmina Brzuze. Triathlon zorganizowany przez GKS Pojezierze Brzuze pod patronatem wójta gminy Brzuze Jana Koprowskiego odbył się dzięki wsparciu organizacyjnym druhów z OSP Giżynek, Dobre i Trąbin oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Trąbinie i Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem a także pracowników Urzędu Gminy Brzuze. Dzięki zaangażowaniu prezesa Gminnego Klubu Sportowego Pojezierze Brzuze, Karola Górskiego, Triathlon Brzuze 2017 odbył się w naszej gminie już po raz drugi.

Wyniki końcowe

image
Start > Strona główna > II Triathlon Brzuze
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości