Facebook

Rowerowy Cross w Radzynku

Od kilku lat w Radzynku odbywa się Rowerowy Cross, kolarski wyścig dla uczniów z gminnych szkół. 7 czerwca 2017 r. prawie 50 zawodników stawiło się na starcie czterokilometrowej trasy po urokliwych,  parowskich lasach Radzynka i Okonina. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt niepokonana okazała się Natalia Głowacka, kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Łukaszewska i Weronika Wielgus. Spośród chłopców najszybciej trasę pokonał Krzysztof Barański, drugi był Dawid Seweryński a trzeci Łukasz Predenkiewicz. Wśród dziewcząt z gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Olga Bodenszac, na drugiej pozycji wyścig ukończyła Karolina Wiśniewska. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców-gimnazjum wywalczył Mateusz Rzymkowski, a kolejne pozycje zajęli Jakub Piasecki oraz Radosław Dygalski.
Medale oraz nagrody dla zwycięzców wręczył wójt Jan Koprowski oraz prezes GKS Pojezierze Brzuze Karol Górski. Zabezpieczenie medyczne zapewniła pani Ewa Manelska. Wyścig zorganizowany został przez Gminny Klub Sportowy Pojezierze Brzuze  przy współudziale  Gminy Brzuze, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem, OSP Dobre oraz nauczycieli z naszych szkół.