Facebook

Brzuze – gmina przyjazna pszczołom

19 maja 2017 r. Gmina Brzuze, jako jeden z pierwszych samorządów w województwie kujawsko-pomorskim, otrzymała tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom w ogólnopolskim programie Pomagamy Pszczołom.
Uczestnictwo w programie ma za zadanie inspirować lokalną społeczność do pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, promować działania na rzecz poprawy warunków bytowania pszczołowatych oraz tworzenia dla nich przestrzeni do życia. Dzięki temu, min. powstają w Polsce Miejsca Przyjazne Pszczołom, prowadzone są zajęcia związane z edukacją ekologiczną czy promowane jest sadzenie roślin przyjaznych pszczołom.
Gmina Brzuze od wielu lat aktywnie wspierająca wszelkie działania na rzecz ekologii i ochrony przyrody kontynuuje też, rozpoczęty przez Stowarzyszenie Dobrzyniacy już w 2014 roku, program związany z realnymi działaniami na rzecz ochrony pszczół. Dzięki akcji, uczestnicy projektów m.in. zwiedzili ogród botaniczny w Myślęcinku, poznali zasady budowy „pszczelich hotelików” oraz wzięli udział w zajęciach w pasiece w Dobrem.

Start > Strona główna > Brzuze – gmina przyjazna pszczołom
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości