Facebook

Gęś rypińska w naszej gminie

Stowarzyszenie Dobrzyniacy w ramach realizowanego projektu „Tradycja chowu i hodowli gęsi rypińskiej wraca na ziemię dobrzyńską” zakupiło 300 sztuk gęsi rasy rypińskiej. Projekt został dofinansowany dotacją Fundacji Wspomagania Wsi. 9 czerwca br. gęsi trafiły do 20 gospodarstw w naszej gminie. Pierwsze lustracje przeprowadzone były w gospodarstwach po dziesięciu dniach od nabycia, tj 19 czerwca. Wówczas to gąsięta ważyły około 0,5 kg.

Ostatnią lustrację przeprowadzono gdy gęsi ukończyły jeden miesiąc życia. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania. Gąsięta nie tylko są zdrowe ale jeszcze bardzo żywotne i ważą już od 1,3 do 2,3 kg. Gęsi, to ptactwo wodne, dlatego najlepiej czują się w gospodarstwach gdzie mają dostęp do stawów przydomowych. Nadto gęsi są bardzo towarzyskie, lubią przebywać w otoczeniu gospodarzy – reagują na ich głosy i doskonale wkomponowują się w przydomowe gospodarstwa.

Start > Strona główna > Gęś rypińska w naszej gminie
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości