Facebook

Startowa

Bezpieczniej dla pieszych

Dobiegają końca prace przy budowie chodnika na odcinku Ostrowite-Duszoty. Wkrótce rozpocznie się projektowanie kolejnej części w kierunku Dobrego. Gruntowa wersja ścieżki przygotowana będzie w najbliższych tygodniach.

image

X Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Prawie czterdzieści kolorowych i okazałych palm zgłoszono w X Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych, który odbył się 14 kwietnia br. w kościele w Ostrowitem. Licznie zgromadzeni w Niedzielę Palmową wierni z wszystkich sołectw gminy Brzuze, uczestniczyli w odprawionej przez księdza proboszcza Zbigniewa Morawskiego mszy św. oraz ponieśli w barwnej procesji własnoręcznie wykonane małe, większe i strzeliste, sięgające nieba palmy. Symbolizujące męczeństwo, a jednocześnie Zmartwychwstanie Jezusa i nieśmiertelność ludzkiej duszy, wzbudzające podziw prawdziwe dzieła sztuki uwite z kolorowych gałązek i ozdobione wstążkami, kwiatkami z bibuły, bukszpanem, ziołami i baziami uświetniły przedpołudniową uroczystość.
Dzięki zainicjowanemu już w 2002 roku konkursowi, utrwalają się więzi mieszkańców z tradycją i kulturą, religią i obrzędami świątecznymi, a także wzmacniane jest poczucie piękna i estetyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wójt Jan Koprowski zaprasza wszystkich uczestników oraz osoby zainteresowane na ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste podsumowanie, które odbędzie się w maju.

image

Pokaz z okazji Dnia Babki

W szlacheckiej Polsce mogły mieć wysokość jednego łokcia, były zatem bardzo okazałe. Ich wyrób przypominał tajemny ceremoniał, a udany wypiek świadczył o kunszcie kulinarnym na najwyższym poziomie. Idąc w ślady tradycji Gmina Brzuze zorganizowała 9 kwietnia br. Pierwszy Dzień Babki. Panie z trzynastu kół gospodyń wiejskich z: Brzuzego, Dobrego, Giżynka, Gulbin, Kleszczyna, Łączonka, Ostrowitego Kolonii, Ostrowitego Wsi, Radzynka, Trąbina, Trąbina Rumunek, Ugoszcza i Żałego odpowiedziały na zaproszenie wójta i zaprezentowały te tradycyjne wypieki. Na odświętnie przystrojonym stole królowała babka drożdżowa, choć nie zabrakło również bab, babek i babeczek bakaliowych, cytrynowych, piaskowych czy przekładanych, do których wykonania oprócz talentu i wyobraźni kulinarnej panie włożyły mnóstwo serca.

image

Ostrzeżenie meteorologiczne

Urząd Gminy Brzuze przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy o przymrozkach.

Więcej artykułów…
Start
Reforma oświaty
Reforma oświaty
Rewitalizacja
1%
sołectwa
Inwestycje
Odpady
Obrona cywilna
Mapa gminy
MAK+

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości